استاندار خراسان جنوبی به شهرستان بشرویه سفر کرد:
استاندار خراسان جنوبي در ششمین روز دهه فجر سفری به شهرستان بشرویه داشته و ضمن شرکت در شورای اداری چند پروژه عمراني را نیز افتتاح کرد.
کد خبر: ۳۷۲۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۶ 05 February 2017
به گزارش تابناک خراسان جنوبی، مهندس پرویزی ابتدا در جلسه شورای اداری شهرستان بشرویه شرکت کرد و گفت:با حضور رئيس جمهور در آینده نزدیک  سه بیمارستان فردوس و بیمارستان رازی بیرجند، مرکز درمان سرطان بیرجند افتتاح خواهد شد .
وی با بیان اینکه  مواردی چون اورژانس بشرویه، فردوس، خوسف و... را دنبال خواهیم کرد، گفت: از ظرفیت‌های استان برای توسعه استفاده می‌کنیم و تلاش برای جذب منابع ملی و اعتبار از ردیف‌های متفرقه بودجه هستیم.
به گفته پرویزی: امسال با پیگیری‌های صورت گرفته ردیف ویژه‌ای برای استان‌های در حال توسعه در نظر گرفته شد که می‌تواند موجب پیشرفت استان شود.
وی با اشاره به اینکه دولت میراث دار مشکلات دولت قبل بود، افزود: با این وجود دولت باعث آرامش بازار و بخش اقتصادی شد که به توقف فضای تورمی کمک و حتی به تدریج تورم کاهش یافت.
استاندار افزود : ایجاد اعتماد مردم به دولت سبب شد که این اتفاق تثبیت شود و روز به روز تورم کاهش پیدا کند و امروز یک رشد منطقی را شاهد هستیم.
پرویزی در ادامه افزود : در حوزه راه‌ها واقعاً در سه سال اخیر اکثر راه‌ها آسفالت و یا روکش شده است، در حالی که تا قبل از این دولت حتی محورهای اصلی پرتردد هم دست نمی‌خورد اما در این دولت حجم عظیمی از آسفالت و روکش انجام شد.
وی با بیان اینکه امسال همچنین با افزایش تولید گندم به خودکفایی رسیده‌ایم گفت: در حوزه صادرات نیز دو سال است تراز تجاری ایران مثبت است که این به معنای صادرات بیش از واردات است.به گفته استاندار  از سال گذشته تا هم اکنون در مرز ماهیرود به اندازه سال ۹۴ صادرات داشته‌ایم و امیدواریم که از ۷۵۰ میلیون دلار سال گذ شته به یک میلیارد دلار صادرات برسیم که این صادرات محصول تولیدات داخل است.
پرویزی عنوان كرد : این دولت در سه سال اخیر تلاش کرده صنایع را سرپا نگه دارد و یا رونق ببخشد که در این راستا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده است.
وی همچنین با اشاره به موانع در مسیر  پیشرفت گفت: امریکا یکی از این موانع است که همواره برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی تلاش می‌کند لذا ما بایستی با مدیریت خود در مسیر نقشه‌های آنان قرار نگیریم.
استاندار با بیان اینکه خشکسالی راهش مشارکت مردم است و جهادکشاورزی و فرمانداری بایستی کشاورزان را به استفاده از روش‌های نوین آبیاری تشویق و ترغیب کنند،اظهار کرد:سال گذشته دولت به بانک مرکزی ابلاغ تضمین پرداخت تمام خسارت جرائم و کارمزد وام‌ها کشاورزی و دامداری را تا سه سال استمهال کنند.
پرویزی با بیان اینکه امسال کل بودجه استانی  ۷۸ میلیارد تومان بوده،گفت: وضعیت راه بشرویه به بجستان را از طریق کارشناسان بررسی می‌کنم اما وعده‌ای برای انجام آن نمی‌دهم چون پروژه صفردرصد است و گرفتن اعتبار برای آن کار مشکلی است.
وی همچنین در خصوص معادن افزود: برای شناسایی اطلاعات معادن ۱۳۰ هزار کیلومتر پرواز در استان انجام شده و بناست تا ۲۰۰ هزار کیلومتر طول در استان به همراه عکس برداری پرواز انجام شود که با تکمیل این برنامه اطلاعات لازم برای ارائه و جذب سرمایه گذار در بخش معادن فراهم می‌شود.
استاندار اظهار کرد: بنیاد برکت در خصوص طرح‌های مشارکتی اظهار تمایل کرده اما به تنهایی تمایلی به انجام طرح ندارند.
پرداخت خسارت کشاورزان و توسعه راه‌ها خواسته‌های مردم بشرویه
در ابتدا این جلسه شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه ضمن گرامی دهه فجر به مشکلات این شهرستان اشاره کرد و گفت:مشکل کم آبی ،مشکلات جاده های بشرويه طبس و بشرویه بجستان ،عدم پرداخت اعتبارات خشکسالي  و سرما زدگی از عمده مشکلات بشرویه می باشد.
به معادن بشرویه توجه ویژه شود
امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستان ها طبس,بشرویه،فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه شهرستان بشرویه در حوزه کشاورزی و منابع طبيعي یک قطب است،  گفت: در صورت حمایت مسولان و تنوع کشت و آبیاری نوین ما شاهد رونق بیشتر در بخش کشاورزی خواهیم بود.  وی همچنین خواستار جذب اعتبار ویژه برای معادن استان شد و عنوان کرد : بشرویه از معادن خوبی برخوردار است و تاکنون کارشناسانی از تهران برای رونق و بررسی مشکلات معادن به این شهرستان سفر کردند.
امیرحسنخانی به مشکلات جاده ها اصلی و فرعی شهرستان هم اشاره و گفت:باید در خصوص موانع و مشکلات راه ها چاره اندیشی شود.
وی در ادامه خواستار توجه ویژه به سالن های ورزشی و مکان های تفریحی در شهرستان شد و افزود دولت و مجلس با همدلی نگاه ویژه ای به مناطق کمتر توسعه يافته دارند.
افتتاح 59 پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان بشرویه همزمان به دهه فجر
زمان زاده فرماندار شهرستان بشرویه نیز ضمن گراميداشت دهه فجر گفت: شهرستان بشرویه در ایام دهه فجر 59 پروژه با اعتباری بالغ بر هزار 250 میلیون ریال و ایجاد ایجاد اشتغال برای 73 به بهره برداری رسیده است.
وی در ادامه خواستار بخشودگي جرايم و دیر کرد تسهیلات کشاورزان شد و افزود: اقای استاندار تدابیر اتخاذ کنند تا بنیاد برکت در شهرستان بشرویه بزای کمک رسانی و سرمایه گذاری وارد شود.
فرماندار به مشکلات زایشگاه و اورژانس بیمارستان فعلی بشرویه اشاره کرد این دو بخش برای تجهیز و راه اندازی نیازمند اعتبار می باشند.
وی در ادامه نبود آب آشامیدنی در بعضی روستا ها شهرستان ،مشکلات تلفن ثابت در برخی از مناطق شهرستان ،مشکلات در حوزه راه های اصلی و روستایی ، مشکلات معادن شهرستان و گاز رسانی به روستا ها را عنوان کرد.
مرکز آموزش فنی حرفه ای خواهران بشرویه به بهره برداری رسید
در ادامه این سفر استاندار و هیئت همراه مرکز آموزش فنی حرفه ای خواهران بشرويه را افتتاح کردند
خوشایند مدیرکل فنی و حرفه ای استان در این مراسم عنوان كرد:  مرکزآموزش فنی وحرفه ای خواهران شهرستان بشرویه در دو طبقه، با۷۵۰مترمربع زیربنا و اعتباری بالغ بر۶۵۰۰میلیون ریال،شامل ۵ کارگاه آموزشی و یک سالن آزمون احداث شده است.
برنامه بعدی استاندار در شهرستان بشرویه افتتاح کارخانه تولید لبنی بعثت این شهرستان بود
جرجانی مدیر عامل شركت شهرک های صنعتی استان گفت: کارخانه لبنی بعثت بشرویه با اعتبار بالغ بر دو میلیارد تومان به بهره برداری رسیده که که مبلغ یک میلیارد 300 میلیون تومان تسهیلات بانکی الباقی سرمایه گذاری بخش خصوصي است.
وی میزان اشتغال این واحد تولیدی 18 نفر عنوان كرد و افزود ظرفیت روزانه تولید 40 تن انواع لبنیات را دارد و در حال حاضر 8 تن تولید را دارد.
اسلامی مدیر این کارخانه هم گفت این واحد توليدي با همکاری تسهیلاتی بانک کشاورزی با مساحت 5000 متر مربع به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به مشکلات این واحد تولیدی اظهار کرد: نبود انبار ، نبود سرمایه در گردش و مشکلات طرح توسعه از مشکلات این واحد می باشد.
استاندار برای پیگیری مشکلات این واحد تولیدی قول مساعد داد.
مهندس پرویزی در ادامه به شهر ارسک سفر کرد و با خانواده شهید کفتری دیدار کرد ودر جمع نمازگزاران مسجد جامع ارسک حضور یافت.
گفتنی است استاندار و هیئت همراه ازمنزل یک معلول جسمی حرکتی سرکشی کرده و دستورات لازم برای رفع مشکلات آن را داد.
خبرنگار و عکاس: مهدی کاظمی فرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: