امام جمعه فردوس معلمی را کار پیامبران دانست و اظهار داشت: اگر معلمان بتوانند نیروی انسانی کارآمد، با تقوا و انقلابی تحویل جامعه دهند دین خود را به انقلاب و اسلام ادا کرده‌اند.
کد خبر: ۴۲۱۰۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰ 09 May 2017
حجت‌الاسلام محمدرضا بابایی در مراسم جشن بزرگ فرهنگیان شهرستان فردوس اظهار داشت: افتخار معلمان این است که در مسیر رسالت پیامبر اکرم (ص) حرکت کرده و نسلی را تربیت می‌کنند که آینده کشور به دست آنان ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان از هر حرف و حرکت معلم الگوبرداری می‌کنند تاکید کرد: معلمان باید دانش‌آموزان را مانند فرزندان خویش تربیت و با آنان رفتار کنند.

امام جمعه فردوس استعداد دانش‌آموزان فردوسی را در کسب رتبه‌های برتر کنکور و زمینه‌های قرآنی و هنری بسیار عالی توصیف کرد و گفت: اگر در تربیت چنین نسلی تلاش شود و معلمان، مشاوران و مربیان آنها را درمسیر دین و ولایت هدایت کنند آینده شهرستان را ساخته‌ایم.

بابایی تاکید رهبری بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی را یادآور شد و اضافه کرد: مردم شاخص‌های رهبری برای انتخاب اصلح را مورد توجه قرار دهند و با حضور خویش در انتخابات بار دیگر دشمن را مأیوس کنند.

مدیر آموزش و پرورش فردوس نیز در این جلسه گفت: ایجاد اشتغال نیازمند توسعه پایدار است تا از امکانات موجود به گونه‌ای استفاده شود تا علاوه بر تأمین نیازهای جامعه برای آیندگان نیز باقی بماند.

علیرضا خداخواه نیروی انسانی را از مولفه‌های مهم توسعه پایدار برشمرد و اضافه کرد: تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه به دست فرهنگیان محقق می‌شود و در حقیقت کلید توسعه در دست آموزش و پرورش است.

وی خواستار توجه به معلمان برای تربیت نسل آینده کشور فارغ از هر دغدغه شد و تاکید کرد: ایجاد فضای فرهنگی مطلوب و حل بسیاری از مشکلات توسط معلمان امکان پذیر است.

در این مراسم حنانه خلفی نابغه قرآنی جهان اسلام و حافظ قرآن کریم، به سئوالات قرآنی حاضران در جلسه پاسخ داد و گفت: از سال 93 تاکنون برای اجرای برنامه‌های قرآنی به کشور مختلف سفر کرده  و یک هزار و 700 برنامه قرآنی داشته‌ام.

همچنین در این مراسم تعدادی از پیشکسوتان فرهنگی و معلمان نمونه شهرستان فردوس تجلیل شدند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: