سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه خرافه‌پرستی به اسلام و دین ضربه می‌زند و بقاع متبرکه سرمایه‌های معنوی در جامعه هستند گفت: جایگاه امامزادگان باید به درستی برای مردم تبیین شود.
کد خبر: ۴۷۰۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷ 31 July 2017
حجت‌الاسلام احمد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار در بیرجند، اظهار داشت: بهترین ملجأ برای مردم حرم ائمه اطهار(ع) و امامزادگان است که هر کسی فضای خلوت و انسی با خدا می‌خواهد به محضر این بزرگان می‌رود و مردم به این بقاع متبرکه پناه می‌آورند.

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه و امامزادگان بهترین فرصت است که در اختیار سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گرفته است افزود: تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی همواره از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بوده و ایشان بر تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور تاکید دارند.

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بقاع متبرکه و امامزادگان به عنوان سرمایه‌های مادی و معنوی جامعه هستند گفت: در راستای منویات رهبر انقلاب در ایام و مناسبت‌های مختلف شاهد اقدامات بسیاری خوبی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه هستیم و البته این کافی نیست.

رضایی تاکید کرد: برای تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی ضرورت دارد با مهندسی فرهنگی و کارهای ویژه از این فرصت بیشترین بهره‌ها را برد و به مردم خیررسانی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اولیای الهی می‌توانند واسطه‌ای بین ما و خالق هستی باشند ادامه داد: از آنجایی که بعضی گناهان حجابی بین ما و خداوند متعال می‌شود اما این  امامزادگان هستند که می‌توان آنان را واسطه فیض الهی قرار دهیم.

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امامزادگان منتسب به اهل بیت(ع) هستند گفت: در حال حاضر اداره اوقاف و امور خیریه به شناسایی و مطرح شدن شجرنامه امامزادگان توجه دارد و البته مردم باید هوشیاری باشند که فضا را برای شبهه و بدخواهان فرهنگ اهل بیت(ع) آماده نکنند.

رضایی با تاکید بر اینکه باید برکات و جایگاه امامزادگان به خوبی و درستی برای مردم روشن و تبیین شود گفت: امام رضا(ع) فرمودند"اگر مردم زیبایی‌های سخنان ما را می‌شناختند بی‌شک از ما پیروی می‌کردند" پی باید زیبایی‌های کلام ائمه اطهار(ع) و امامزادگان را به مردم نشان دهیم.

وی با اشاره به اینکه خرافه پرستی و خرافه سازی‌ها به مکتب اهل بیت(ع) و شیعه ضربه می‌زند افزود: باید مردم باهوشیاری دقت کنند و زیر بار خرافات نروند.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: